Skoči na glavno vsebino

V Špitaliču smo v sklopu TVU (teden vseživljenjskega učenja) izpeljali dejavnost v povezavi z našim projektom Odprto učno okolje za vse generacije. Bistvo naših dejavnosti je izkustveno in sodelovalno učenje. Vse to počnemo v naravi v precej heterogeni skupini (od 1. leta do 10 let). Zelo lep in učinkovit način učenja 🤗. Učenci OŠ Špitalič in otroci Vrtca Slovenske Konjice smo se skupaj odpravili v gozd. O, ne…nas vreme ne prestraši . Pri nas ni neprimernega vremena! Danes je bilo v Špitaliču naravnost čudovito vreme, saj smo imeli na razpolago ogromno uporabnega materiala – blata!
Že sama pot nam je postregla z različnimi izzivi, npr.: skakanje čez potoček .
V gozdu smo si izdelali vsak svoj čopič, z njim slikali, ustvarjali z blatom, izdelali slike iz naravnih materialov in pripovedovali blatne zgodbe .

Dostopnost